متای کلمات کلیدی دیگر در سئو تاثیری ندارد؟

متای کلمات کلیدی در سئو

 

متای کلمات کلیدی چیست؟

متای کلمات کلیدی یکی از روش های قدیمی برای تعیین کلمات کلیدی برای برای یک سایت است. متای کلمات کلیدی راهی برای معرفی سایت به موتورهای جستجو است. در سال های اولیه رشد اینترنت، تنها راهی که میشد سایت ها را دسته بندی کرد بر اساس متای کلمه کلیدی بود. این متا در کد html قرار میگیرد. با گسترش اینترنت استفاده از این متا برای صاحبان سایت امری عادی شد. کلمات کلیدی مهم و پربازدید توسط همه استفاده میشد. ولی مشکل این بود که ممکن بود متا با موضوع سایت در ارتباط نباشد.

بی اهمیت شدن متای کلمات کلیدی

تاریخچه کاهش و در نهایت بی اهمیت شدن متای کلمات کلیدی در ادامه توضیح می دهیم. در سپتامبر 2009 شرکت گوگل به طور رسمی اعلام کرد که گوگل دیگر از متای کلمات کلیدی برای امتیازدهی سایت ها استفاده نمیکند.

آیا یاهو و بینگ هم از متای کلمات کلیدی استفاده نمی کنند؟

در اوکتبر سال 2009 یاهو نیز در ادامه شرکت گوگل به طور رسمی اعلام کرد که دیگر کلمات کلیدی برایشان مهم نیست. شرکت بینگ در سال 2014 به طور رسمی اعلام کرد که:
” کاملا واضح است که متای کلمات کلیدی از دیدگاه سئو کاملا از بین رفته است و اهمیت و ارزشی ندارد. با این حال ممکن است این متا توسط روبات های جستجوگر اینترنت استفاده شوند. ولی چیزی که کاملا واضح است دیگر این تگ در الگوریتم امتیازدهی موتور جستجو ما استفاده نمی شود.”
به همین دلیل دیگر نیازی نیست به فکر تعیین کلمات کلیدی در متای کلمات کلیدی باشید. به جای آن بایستی بیشتر به محتوایی که در سایتتان قرار گرفته اهمیت دهید. همچنین بایستی زمان زیادی را در جستجوی کلمات کلیدی با ارزش باشید. زیرا با اینکه متای کلمات کلیدی کاربرد ندارد، ولی هنوز مفهوم کلمات کلیدی در سایت به خوبی استفاده می شود.

Sending
User Review
5 (1 vote)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


تمامی حقوق این سایت متعلق به تبریزاپس است
طراحی وب سایت توسط تبریزاپس