طراحی تخصصی انواع سایت و اپلیکیشن

طراحی انواع سایت و اپلیکیشن، برنامه حرفه ای، سئو، تولید محتوا و طراحی گرافیکی انواع رابط کاربری

مشاهده نمونه کارها

محدودیت ها و مشکلات فلاتر را بیشتر بشناسیم

فروردین ۱۵, ۱۳۹۹ | آموزش

هنگام ارزیابی فن آوری های جدید، گاهی دانستن محدودیت ها و مشکلات یک فناوری از دانستن مزایای آن می تواند مفیدتر باشد.

من سعی کرده ام از نگرانی ها و چیزهایی که مردم دوست ندارند (مانند فقدان زبان نشانه گذاری) بپرهیزم، فقط حقایقی مهم در مورد آنچه فلاتر در حال حاضر نمی تواند انجام دهد، و زمانی که امیدوارم قادر باشد را در این مقاله برای شما توضیح خواهم داد.

 

فراخوانی مستقیم از API های محلی از دارت

فلاتر می تواند با API های محلی ارتباط برقرار کند، اما نه به طورمستقیم. این با xamarin و NativeScript متفاوت است و در آنجا می توانید با استفاده از همان زبانی که برنامه خود را در آن می نویسید، از تمام API های محلی استفاده کنید.

چه تاثیری داره؟

دراکثر موارد، تاثیرش بسیار کم است. احتمالاً فردی کاری را برای شما انجام داده است و شما فقط می توانید از افزونه استفاده کنید. در سناریوهای سفارشی تر، شما باید کدهای بومی Objective-C / Swift یا Java / Kotlin را بنویسید تا با API های محلی، با استفاده از IDE های مختلف، و از طریق کانال های پلتفرم ارتباط برقرار کنید.

آیا این تغییر خواهد کرد؟

به این زودیها نه.

 

نماهای پلتفرم بومی

فلاتر همه چیز را با استفاده از skia ارائه می دهد. اما گاهی اوقات شما باید از عناصر UI بومی مانند نقشه ها و نماهای وب استفاده کنید. فلاتر ازتعبیه اینها پشتیبانی می کند، اما هنوز در پیش نمایش است و موضوعات بسیار کمی وجود دارد.

چه تاثیری داره؟

سناریوهای مشترک زیادی کار خواهند کرد، اما محدودیتهایی وجود دارد. تا جایی که بزرگترین مشکل فعلی این است که نماهای اندروید محلی از ورودی متن پشتیبانی نمی کند، زیرا نمی تواند صفحه کلید را نمایش دهد. با این حال نماهای وب تمام صفحه، از جمله ورودی صفحه کلید پشتیبانی شده در اندروید، کاملا پشتیبانی می شوند. ارزشمند است به محبوب ترین موضوعات برای افزونه Google Maps، افزونه webview و نماهای پلتفرم نگاهی بیندازید.

بیشتر بخوانید!  نمونه رویه بازگرداندن کالا برای دریافت نماد اعتماد (اینماد)

آیا این تغییر خواهد کرد؟

بله. به طور جدی روی آن کار می شود و باید در سال ۲۰۱۹ خیلی بهتر شود.

 

تزریق کد Code Pushing

تزریق کد به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا بدون انجام مراحل معمول انتشار برنامه، کد جدید را به برنامه های خود اضافه کننند بدون اینکه نیاز به ارائه نسخه جدید باشد. اشکالات را می توان بدون نسخه جدید برطرف کرد و این امکان را می دهد تا یک روند توسعه مداوم شبیه به وب باشد. این برنامه توسط React Native ، Cordova و Ionic پشتیبانی می شود. متاسفانه هنوز فلاتر این امکان مهم را ارائه نمی کند.

چه تاثیری داره؟

همه به روزرسانی های برنامه های Flutter باید فرایندهای انتشاردر فروشگاه برنامه استاندارد را طی کنند. این کار گاهی اوقات برای iOS چند روز طول می کشد.

آیا این تغییر خواهد کرد؟

بله، در ابتدا برای Android کار می کند. در بروزرسانی های فلاتر این مسئله را دنبال کنید.

 

پرکردن خودکار رمز عبور

همانطور که قبلا به ﺁن اشاره کردم، مؤلفه های ویرایش متن بومی از پیچیده ترین اجزای تولید مجدد فلاتر هستند و یکی از ویژگی های از دست رفته اصلی پشتیبانی از پر کردن خودکار قسمت های رمز عبور است.

چه تاثیری داره؟

کاربران نمی‌توانند از رمز عبور تعبیه شده iOS و Android یا از مدیران شخص ثالث مانند ۱Password  برای ورود به برنامه استفاده کنند. این شامل توانایی iOS 12 برای درج سریع رمزهای عبور است.

آیا این تغییر خواهد کرد؟

خوشبختانه. چندین درخواست آشکار درباره آن وجود دارد. در ضمن، به طور بالقوه می توانید از کنترلر بومی Safari View در iOS استفاده کنید تا یک صفحه وب را نشان دهید که می تواند بصورت خودکار آن را پشتیبانی کند، اما این روشی ایده آل نیست.

بیشتر بخوانید!  دوره آموزشی فلاتر در تبریز

 

Lottie

فلاتر در حال حاضر پشتیبانی کاملی از Lottie Airbnb، که روشی محبوب برای افزودن انیمیشن ها به برنامه ها است را دریافت نکرده است.  طراحان می توانند با افزونه Bodymovin انیمیشن ها را از استاندارد Adobe After Effects صادر کنند، که می توان مستقیماً در برنامه های iOS و Android وارد کرد. افزونه هایی مانند lottie_flutter نیزوجود دارد، اما آنها مشکلاتی را دارند.

جه تاثیری داره؟

ممکن است انیمیشن ها با افزونه های فعلی کاملاً ارائه نشوند. یکی از گزینه های دیگر، افزونه ۲Dimension Flare است، اما اکثر طراحان با آن آشنا نیستند.

ﺁیا این تغییر خواهد کرد؟

شاید. موتور ارائه دهنده skia فلاتر پشتیبانی خود را ازپرونده  Bodymovin را در ۲۰۱۸ اضافه کرد.

 

تلویزیون ها، ساعت ها و ماشین ها

شما نمی توانید از Flutter برای ساختن برنامه برای tvOS ، watchOS ، CarPlay یا Android Auto استفاده کنید. حمایت محدودی از سیستم عامل Wear (نسخه قبلی اندروید Wear) وجود دارد. فلاتر باید پشتیبانی BitCode را اضافه کند تا به سیستم های عامل تلویزیون و ساعت منتقل شود.

چه تاثیری دارد؟

شما باید از کد محلی یا یک فریمورک جایگزین برای هدف قرار دادن این پلتفرم ها استفاده کنید.

آیا این تغییر خواهد کرد؟

احتمالاً، اما احتمالاً مدتی طول خواهد کشید. مواردی در زمینه پشتیبانی از Bitcode، پشتیبانی ماشین و پشتیبانی سیستم عامل وجود دارد.

 

داخلی کردن c /c++

بسیاری از زبان‌ها دارای رابط‌ های عملکرد خارجی برای فراخوانی متدها در کتابخانه‌های c و c++ هستند. ولی در فلاتر چنین امکانی وجود ندارد.

چه تاثیری دارد؟

برای استفاده از کتابخانه هایی مانند SQLite فوق العاده محبوب است. شما باید از طریق کانال های پلتفرم بروید یا از افزونه ای مانند sqflit استفاده کنید.

بیشتر بخوانید!  معایب برنامه نویسی اندروید با پایتون

آیا این تغییر خواهد کرد؟

بله. به طور فعال در حال کار بر روی آن است اما در dart vm به کارهای زیادی نیاز دارد.

نیاز به خدمات برنامه نویسی داری؟

طراحی انواع سایت و اپلیکیشن با هر نوع بودجه با مشاوره حرفه ای

پروژه های تخصصی برنامه نویسی شامل طراحی انواع سایت و اپلیکیشن سفارشی

طراحی گرافیکی اختصاصی قبل از طراحی سایت و اپلیکیشن

سرعت و امنیت بالا با انواع فریم ورک ها و زبان های برنامه نویسی

لیست تعرفه ها

تعرفه طراحی انواع سایت ها با هر بودجه ای و خواسته ها

تعرفه طراحی انواع اپلیکیشن ها شامل اپلیکیشن های فروشگاهی

تعرفه سئو و افزایش بازدید سایت

تعرفه طراحی گرافیکی رابط کاربری انواع سایت و اپلیکیشن

مقالات

طراحی لوگو در تبریز

تاریخچه طراحی لوگو قبل از اینکه به سراغ طراحی لوگو چیست بپردازیم، در ابتدا کمی در مورد لوگو و...