طراحی تخصصی انواع سایت و اپلیکیشن

طراحی انواع سایت و اپلیکیشن، برنامه حرفه ای، سئو، تولید محتوا و طراحی گرافیکی انواع رابط کاربری

مشاهده نمونه کارها

فلاتر چیست؟ همه چیز درباره فلاتر

دی ۹, ۱۳۹۸ | مقالات

فلاتر چیست؟ همه چیز درباره فلاتر

دنیای فناوری با سقوط و صعود فناوری های جدید، با سرعت بیشتری در حال پیشرفت است. اگر به صحنه توسعه موبایل توجه کرده اید، احتمالاً با یک فناوری جدید به نام فلاتر روبرو شده اید. فلاتر چیست و چگونه شرکتها می توانند از آن در پروژه های توسعه اپلیکیشن استفاده کنند؟ برای درک موضوع این مقاله را حتما مطالعه کنید.

فلاتر چیست

فلاتر چیست؟

فلاتر یک فریمورک متن باز برای توسعه اپلیکیشن ها از جمله اپلیکیشن های موبایل است که می تواند برای ساخت برنامه های Android و iOS با ظاهری بومی از همان کدهای پایه استفاده کند. فلاتر از سال ۲۰۱۵ هنگامی که گوگل آن را معرفی کرد، در حال نسخه بتا بود تا اینکه در دسامبر سال ۲۰۱۸ به طور رسمی معرفی شد و از آن موقع به شدت در حال رشد است.

فلاتر اکنون ۱۱ امین نرم افزار برتر بر اساس ستاره های GitHub است. علاوه بر این، ما قبلاً شاهد بوده ایم که هزاران برنامه فلاتر در فروشگاه های اپلیکیشن منتشر می شوند. یکی از نمونه های بارز برنامه Xianyu ایجاد شده توسط تیم Alibaba است که توسط بیش از ۵۰ میلیون نفر استفاده می شود.

در اینجا نحوه عملکرد فلاتر توضیح داده شده است.

ابزارک ها

ایده اصلی فلاتر استفاده از ابزارک Widget است. با ترکیب ابزارک های مختلف است که توسعه دهندگان می توانند کل رابط کاربری را بسازند. هر یک از این ابزارک ها یک عنصر ساختاری (مانند یک دکمه یا منو)، یک عنصر سبک (یک قلم یا یک طرح رنگی)،  یک لایه چیدمان (مانند padding) و بسیاری موارد دیگر را تعریف می کنند.

توجه داشته باشید که فلاتر از ابزارک های OEM استفاده نمی کند، اما به برنامه نویسان ابزارهای آماده خود ارائه می دهد که بومی برنامه های Android یا iOS هستند (برای مثال Material یا Cupertino ). همچنین، توسعه دهندگان می توانند ابزارک های خود را نیز ایجاد کنند.

بیشتر بخوانید!  صنعت اپلیکیشن در سال 2018 به مقدار 950 میلیارد رسید!

فلاتر نماهای reactive-style را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد. برای جلوگیری از مشکلات مربوط به عملکرد ناشی از استفاده از یک زبان برنامه نویسی کامپایل شده به عنوان پل JavaScript ، فلاتر از     Dart   استفاده می کند. فلاتر زبان دارت را در نهایت به زبان های اصلی مانند java کامپایل می کند و سپس اپیلیکشن را به صورت نیتیو اجرا می کند.

به این ترتیب فلاتر بدون نیاز به یک پل JavaScript که شامل سوئیچ زمینه بین JavaScript و قلمرو بومی است، می تواند به راحتی با سیستم عامل ارتباط برقرار کند. همانطور که تصور می کنید، کامپایل کردن با کد بومی، زمان راه اندازی برنامه را نیز بالا می برد.

امروزه فلاتر تنها SDK اپلیکیشن است که بدون نیاز به یک پل جاوا اسکریپت، reactive-style را ارائه می دهد. به همین دلیل است که بسیاری از توسعه دهندگان اپلیکیشن در پروژه های خود از آن استفاده کرده اند.

در اینجا مزایای دیگری وجود دارد که فلاتر برای توسعه نرم افزار اپلیکیشن به ارمغان می آورد.

مزیت اضافی: زبان برنامه نویسی دارت

یکی از جالب ترین ویژگی های فلاتر، زبانی است که از آن استفاده می کند. دارت مانند سایر سیستم هایی که از نمای واکنشی استفاده می کنند، فلاتر نما را برای هر فریم جدید تازه می کند. برای دستیابی به این هدف، اشیاء زیادی را ایجاد می کند که ممکن است بیشتر از یک فریم هم وجود نداشته باشد. دارت از جمع آوری زباله های حافظه استفاده می کند که ثابت شده برای این نوع سیستم ها بسیار کارآمد است.

علاوه بر این، دارت کامپایلر tree shaking را شامل می شود که فقط کدهایی که واقعا نیاز دارید را تولید می کند. حتی اگر فقط به یک ابزارک یا دومی نیاز دارید، می توانید از کتابخانه بزرگ ابزارک های آن آزادانه استفاده کنید.

سرانجام، دارت با استفاده از مخزن بسته های نرم افزاری برای گسترش قابلیت برنامه ها به بازار عرضه می شود. به عنوان مثال، چند بسته ارائه می دهد که به دسترسی به Firebase کمک می کند تا توسعه دهندگان بتوانند برنامه هایی بدون سرور بسازند. بسته دیگر دسترسی به فروشگاه داده Redux را امکان پذیر می کند یا دسترسی به خدمات و سخت افزارهای پلتفرم مانند دوربین را آسان تر می کند

بیشتر بخوانید!  طراحی سایت در تبریز - سریع، امن و با طراحی گرافیکی اختصاصی

مزایای فلاتر

صرفه جویی در وقت و هزینه

فلاتر ابزاری برای توسعه بین پلتفرم است. این بدان معنی است که توسعه دهندگان نرم افزار می توانند از همان پایه کد برای ساختن یک برنامه iOS و Android استفاده کنند. توسعه متقابل بهترین روش برای صرفه جویی در وقت و منابع در طی فرایند توسعه است.

اجرای فوق العاده

فلاتر به دو دلیل عملکرد خارق العاده ای ارائه می دهد. اول، استفاده از دارت است، که در کد بومی کامپایل می شود. دوم، فلاتر ویجت های مخصوص به خود را دارد، بنابراین نیازی به دسترسی به موارد نصب شده نیست. در نتیجه، ارتباط کمتری بین برنامه و سیستم عامل وجود دارد. این دو ویژگی فلاتر از زمان راه اندازی سریع برنامه و به طور کلی مشکلات عملکرد کمتری را تضمین می کند.

توسعه سریع به لطف بارگیری مجدد گرم Hot reload

به دلیل بارگیری مجدد گرم، فلاتر در بین توسعه دهندگان اپلیکیشن علاقه زیادی را به دست می آورد. بارگذاری مجدد گرم اجازه می دهد تا فوراً تغییرات اعمال شده روی کد را در شبیه سازها و سخت افزار مشاهده کنید. کد تغییر یافته در کمتر از یک ثانیه بارگیری مجدد می شود. در حالی که برنامه در حال اجراست و توسعه دهندگان برای راه اندازی مجدد آن نیازی به اتلاف وقت ندارند.

این امر باعث می شود که رابط کاربری داخلی ایجاد کنید، ویژگی های جدیدی را اضافه کنید و رفع اشکالات را آسان تر کنید.  اگر یک برنامه با یک خطا روبرو شد،  معمولاً رفع آن و سپس استفاده از برنامه همچنان گویی هرگز اتفاق نیفتاده است.  حتی اگر مجبور شوید بارگیری مجدد برنامه را انجام دهید، می توانید مطمئن باشید که این کار سریع و با تسریع روند توسعه انجام می شود.

بیشتر بخوانید!  انجام طراحی سایت بر اساس طراحی گرافیکی برای هر نوع سایتی

سازگاری

یکی دیگر از مزایای فلاتر این واقعیت است که با ابزارهای مخصوص به خود ارائه می شود که منجر به مشکلات سازگاری کمتری می شود. توسعه دهندگان مشکلات کمتری را در نسخه های مختلف سیستم عامل مشاهده می کنند و می توانند زمان کمتری را برای آزمایش برنامه در نسخه های قدیمی تر سیستم عامل صرف کنند. همچنین، می توانید مطمئن باشید که برنامه شما روی نسخه های بعدی سیستم عامل کار خواهد کرد.
توجه: به محض انتشار نسخه جدید Android یاiOS ، ابزارکهای فلاتر باید به روز شوند (از آنجا که این ابزار از ابزارک های سیستم عامل بومی استفاده نمی کند).  شاید تعجب کنید که چقدر طول خواهد کشید تا فلاتر بتواند ابزارهای خود را به روز کند.
از آنجا که گوگل یک کاربر داخلی فلاتر است، تیم فلاتر به شدت انگیزه دارد تا مجموعه ابزارک های خود را تا حد ممکن و نزدیک به ابزارک های سیستم عامل نگه دارد. همچنین ویجت های فلاتر قابل تنظیم هستند و می توانند توسط هر کسی به روز شوند. برنامه شما حتی می تواند از ابزارک های جدید در نسخه های قدیمی سیستم عامل استفاده کند!

متن باز

فلاتر  یک فناوری منبع باز است که توسط یک جامعه فعال از توسعه دهندگان پشتیبانی می شود، به اسناد گسترده این ابزار کمک می کند و منابع مفید را توسعه می دهد. هر دو دارت و فلاتر برای استفاده رایگان هستند.

نکته

فلاتر یکی از خلاقانه ترین فناوری های اپلیکیشن در حال حاضر در بازار است مزایایی که برای تیم های توسعه به ارمغان می آورد، آن را به یک کاندیدای امیدوار کننده برای فناوری موبایل انتخاب در آینده نزدیک تبدیل می کند.

نیاز به خدمات برنامه نویسی داری؟

طراحی انواع سایت و اپلیکیشن با هر نوع بودجه با مشاوره حرفه ای

پروژه های تخصصی برنامه نویسی شامل طراحی انواع سایت و اپلیکیشن سفارشی

طراحی گرافیکی اختصاصی قبل از طراحی سایت و اپلیکیشن

سرعت و امنیت بالا با انواع فریم ورک ها و زبان های برنامه نویسی

لیست تعرفه ها

تعرفه طراحی انواع سایت ها با هر بودجه ای و خواسته ها

تعرفه طراحی انواع اپلیکیشن ها شامل اپلیکیشن های فروشگاهی

تعرفه سئو و افزایش بازدید سایت

تعرفه طراحی گرافیکی رابط کاربری انواع سایت و اپلیکیشن

مقالات

طراحی لوگو در تبریز

تاریخچه طراحی لوگو قبل از اینکه به سراغ طراحی لوگو چیست بپردازیم، در ابتدا کمی در مورد لوگو و...