طراحی تخصصی انواع سایت و اپلیکیشن

طراحی انواع سایت و اپلیکیشن، برنامه حرفه ای، سئو، تولید محتوا و طراحی گرافیکی انواع رابط کاربری

مشاهده نمونه کارها

طراحی اپلیکیشن ios، حرفه ای و فروشگاهی

شهریور ۲۸, ۱۳۹۹ | آموزش, مقالات

اپلیکیشن های موبایل عمدتا برای سیستم عامل اندروید و ios طراحی میشود. این دو سیستم عامل تقریبا ۹۹ درصد بازار تلفن های همراه را تسخیر کرده اند. بنابراین طراحی اپلیکیشن ios برای کسانی که خواستار طراحی اپلیکیشن حرفه ای است، جزو ملزومات حساب میشود.

چرا اپلیکیشن ios؟

سیستم عامل آی او اس (ios) توسط اپل توسعه داده شده است و پشتیبانی میشود. سهم ios در بازار موبایل چیزی حدود ۳۰ درصد در دنیا و حدود ۱۲ درصد در ایران است. مابقی سهم اندروید هست. گرچه سهم اندروید خیلی بیشتر است اما این سیستم عامل رقیب جدی برای اندروید به حساب می آید. طراحی اپلیکیشن ios دارای مزایای مخصوص به خود است که در زیر به آن اشاره میکنیم

  • سیستم عامل آی او اس سیستم گوشی های آیفون است که طرفداران زیادی دارد
  • سیستم عامل آی او اس یک سیستم عامل امن میباشد در نتیجه اپلیکیشن های منتشر شده برای آی او اس دارای امنیتی دارد.
  • در کنار اندروید انتشار اپلیکیشن برای ios میتواند دسترسی به اپلیکیشن شما را برای تمامی کاربران موبایل امکان پذیر کند.

آمار دانلود و استفاده از اپلیکیشن های موبایل در سال ۲۰۱۹

چگونگی طراحی اپلیکیشن ios

ابزارها و زبان های مختلفی برای طراحی اپلیکیشن سیستم عامل آی او اس وجود دارد که در زیر به آن اشاره میکنیم

۱- زبان سویفت

این زبان به عنوان زبان رسمی و نیتیو برای طراحی اپلیکیشن برای سیستم عامل آی او اس معرفی شده است و اکثر اپلیکیشن هایی که برای سیستم عامل آی او اس طراحی میشود با این زبان طراحی میشود

بیشتر بخوانید!  مهم ترین نکات طراحی سایت فروشگاهی موفق

۲- فلاتر

فلاتر به عنوان یک فریمورک قدرتمند در بین فریم ورکهای کراس پلتفرم است. فلاتر از زبان دارت استفاده میکند و توسط گوگل توسعه داده شده است. اپلیکیشن های طراحی شده با فلاتر زیبا و عملکردی حتی بهتر از زبان های نیتیو دارند. برای مطالعه در باره فلاتر به این مقاله مراجعه کنید.

فلاتر چیست؟ همه چیز درباره فلاتر

۳- ریکت نیتیو

این زبان هم یکی از کراس پلتفرم های محبوب در بین برنامه نویسان اپلیکیشن موبایل هست. ریکت نیتیو دارای مزایای زیادی است اما به علت برخی معایب از جمله عملکرد خیلی ضعیف نسبت به فلاتر، کم کم جایگاه خودش را به فلاتر داده است.

فریمورک های دیگری نیز وجود دارند که برای توسعه اپلیکیشن استفاده میشوند. همانند فریمورک های طراحی اپلیکیشن با پایتون. ولی در حالت کلی این سه زبان برنامه نویسی اکثریت بازار توسعه اپلیکیشن را تصاحب کردند.

هزینه طراحی اپلیکیشن ios

در حالت کلی هزینه طراحی اپلیکیشن برای اندروید و ios بستگی به نوع اپلیکیشن، شهر و کشور مورد نظر دارد. ولی اگر بخواهیم بصورت نسبی مقایسه کنیم به علت اینکه طراحی اپلیکیشن برای آی او اس به علت سیاست های شرکت اپل نیازمند سخت افزار مک میباشد، هزینه توسعه اپلیکیشن در آی او اس اندکی از طراحی اپلیکیشن برای اندروید بالاتر است.

برای کسانی که میخواهد اپلیکیشنی برای سرویسشان طراحی شود، از ما میپرسند که اندروید یا آی او اس، کدام بهتر است؟ جواب از نظر ما هر دو. صرف نظر از کاربری اپلیکیشن عموما اگر مخاطبین شما عموم مردم جامعه است بهتر است اپلیکیشن مورد نظرتان در هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس طراحی شود. اگر از زبان های نیتیو استفاده شود باید بصورت جداگانه هر دو اپلیکیشن اندروید و آی او اس طراحی شود که این هزینه قابل توجهی را به مشتری تحمیل میکند.

بیشتر بخوانید!  فلاتر چیست و چرا بهترین و ساده ترین فریمورک طراحی اپلیکیشن است؟

راه حل این مسئله استفاده از فلاتر به عنوان یک کراس پلتفرم است که با یک کد پایه مشترک میتوان خروجی اندروید و آی او اس گرفت و این مسئله باعث کاهش قابل توجه در زمان و هزینه طراحی میشود. علاوه برآن رابط کاربری زیبایی میتوان با فلاتر برای اپلیکیشن های ios خلق کرد. برای مشاهده نمونه کار اپلیکیشن آی او اس که توسط فلاتر طراحی شده است به اینجا مراجعه کنید.

اپلیکیشن تاپ سالن، اطلاعات اماکن ورزشی، تفریحی و باشگاه ها

نیاز به خدمات برنامه نویسی داری؟

طراحی انواع سایت و اپلیکیشن با هر نوع بودجه با مشاوره حرفه ای

پروژه های تخصصی برنامه نویسی شامل طراحی انواع سایت و اپلیکیشن سفارشی

طراحی گرافیکی اختصاصی قبل از طراحی سایت و اپلیکیشن

سرعت و امنیت بالا با انواع فریم ورک ها و زبان های برنامه نویسی

لیست تعرفه ها

تعرفه طراحی انواع سایت ها با هر بودجه ای و خواسته ها

تعرفه طراحی انواع اپلیکیشن ها شامل اپلیکیشن های فروشگاهی

تعرفه سئو و افزایش بازدید سایت

تعرفه طراحی گرافیکی رابط کاربری انواع سایت و اپلیکیشن

مقالات

طراحی لوگو در تبریز

تاریخچه طراحی لوگو قبل از اینکه به سراغ طراحی لوگو چیست بپردازیم، در ابتدا کمی در مورد لوگو و...