طراحی تخصصی انواع سایت و اپلیکیشن

طراحی انواع سایت و اپلیکیشن، برنامه حرفه ای، سئو، تولید محتوا و طراحی گرافیکی انواع رابط کاربری

مشاهده نمونه کارها

طراحی اپلیکیشن در تبریز، فروشگاهی و اختصاصی

شهریور ۱۵, ۱۳۹۹ | آموزش, مقالات

طراحی اپلیکیشن از ابتدا یکی از خدمات  مهم در تبریزاپس بوده و هست. از ابتدا تمامی تمرکز تیم طراحی و توسعه در تبریزاپس ساخت اپلیکیشن حرفه ای  با کیفیت بالا برای مشتریان خود بوده است. همین تلاش ها منجر شده است که اکنون تبریزاپس یکی از شرکت های مطرح در زمینه طراحی اپلیکیشن در تبریز باشد. در این مقاله در مورد ویژگی های اپلیکیشن خوب، نکات مهم درطراحی و خدماتی که در تبریزاپس ارائه میدهیم صحبت خواهیم کرد.

طراحی اپلیکیشن

نکات مهم در طراحی اپیلیکشین موبایل

قبل از شروع طراحی وساخت یک اپلیکیشن باید چند نکته را مدنظر قرار داد.

شناخت مخاطب اپلیکیشن

این نکته واضح است که اپلیکیشن برای مخاطب های بخصوصی طراحی میشود. در واقع اپلیکیشن برای رفع نیاز مخاطب یا ارائه سرویسی برای مخاطب طراحی میشود. در نتیجه شناخت مخطب و شناخت نیاز مخاطب اولین و مهمترین نکته در طراحی و ساخت یک اپلیکیشن حرفه ای است.

رابط کاربری مناسب

رابط کاری اولین مرحله ارتباط با کاربر هست.رابط کاربری خوب رابط کاربری هست که مناسب با موضوع اپلیکیشن باشد و بتواند تجربه خوبی را برای کاربر ایجاد کند. در تبریزاپس تیم طراحی رابط کاربری با تجربه چند ساله در تلاش است یک طراحی خوب و مناسب را برای مشتریانش ارائه دهد

سرعت و کارایی مناسب

سرعت و کارایی اپلیکیشن فاکتور اساسی در ارزیابی یک اپلیکیشن حرفه ای است. یک اپلیکیشن زیبا با رابط کاربری بسیار خوب اما با وجود ایرادهای متعدد یا عدم سرعت کافی  عملا به نتیجه نخواد رسید.

استفاده از زبان ها و روش های بروز دنیا

کارایی و سرعت یک اپلیکیشن عمدتا به کیفیت برنامه نویسی، زبان و تکنولوژی مورد استفاده در برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل بستگی دارد. به همین علت زبان ها و فرمورک های برنامه نویسی هر روز آپدیت میشوند تا امکانات بیشتر و آسانتر در اختیار برنامه نویسان قرار بگیرد. استفاده از این بزار برای هر تیم برنامه نویسی حرفه ای  یک امر حیاتی است.

بیشتر بخوانید!  راهنمای قدم به قدم و حرفه ای برای طراحی ui اپلیکیشن

سازگاری با دستگاه های مختلف

با توجه به اینکه کاربران اپلیکیشن موبایل از دستگاه های مختلف موبایل با سیستم عامل اندروید یا iOs با ورژن های مختلف استفده میکنند، اپلیکیشن طراحی شده باید بیشترین سازگاری با ورژن های رایج موبایل داشته باشد.

طراحی اپلیکیشن

ویژگی های یک شرکت طراحی اپلیکیشن خوب

برای انتخاب شرکت مناسب برای طراحی اپلیکیشن موبایل  معیارهای زیادی وجود دارد. در اینجا به موارد مهم میپردازیم

وجود نمونه کارها

عدم وجود نمونه کار لزوما نشان از عدم توانایی شرکت مورد نظر در زمینه طراحی اپلیکیشن نیست. اما نکته خیلی مهمی است که باید مدنظر قرار دهید.نمونه کارهای یک شرکت یک معیار خوب  برای میزان تجربه این شرکت در زمینه طراحی اپلیکیشن است. لزوما تعدا بالای نمونه کار معیار خوبی نیست بلکه کیفیت نمونه کارها میتواند ما را در ارزیابی شرکت مورد نظر کمک کند.

به روز بدون شرکت

با توجه پیشرفت سریع تکنولوژِی در جهان شرکت هایی موفق تر هست و عملکرد بهتری دارند که همواره ابزارها و روش های خود را آپدیت نگه دارند. استفاده از زبان های برنامه نویسی جدید، فریمورک های جدید و ترند های جدید طراحی از ملزومات یک شرکت حرفه ای در زمینه طراحی اپلیکیشن میباشد.

شفافیت

یک شرکت حرفه ای در زمینه طراحی اپلیکیشن موبایل تمامی مراحل از شروع تا اتمام  پروژه را شفاف میکند. عقد قرارداد و تعیین پشتیبان از مهمترین موارد در فرایند همکاری است. تبریزاپس همواره سعی در ارائه یک فرایند آسان شفاف برای مشتریان خود بوده و این نکته تبریزاپس را در زمینه طراحی اپلیکیشن در تبریز متمایز ساخته است

از چه زبان های برنامه نویسی استفاده می کنیم

امروزه تنوع زیادی در مورد برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل وجود دارد. هر کدام از این زبان ها کاربرد و مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. دو دسته عمده برای زبان های برنامه نویسی اپلیکیشن های موبایل وجود دارد.زبان های نیتیو که زبان هایی هستند که به عنوان زبان  و فریمورک اصلی توسعه اپلیکیشن برای آن سیستم عامل به حساب می آیند. و زبان های غیر نیتیو که گاهی کراس پلتفرم ( cross platform ) هم گفته میشود. در زیر به چند مورد از زبان های برنامه نویسی مطرح برای طراحی اپلیکیشن های موبایل اشاره میکنیم.

بیشتر بخوانید!  طراحی وب سایت تبریز بهترین کیفیت

جاوا و کاتلین

زبان برنامه نویسی جاوا که به عنوان زبان برنامه نویسی اصلی برای توسعه اپلکیشن های اندرویدی به حساب می آید. این زبان در فریمورک اندروید استودیو توسط گوگل استفاده شده است. اما اخیر چند سالی است که گوگل زبان کاتلین را که مشابهت زیادی با جاوا دارد را به عنوان زبان اصلی دیگر برای توسعه اپلیکیشن های اندرویدی ارائه داده است.

سوییفت

این زبان نیز به عنوان زبان برنامه نویسی نیتیو یا اصلی برای توسعه اپلیکیشن های ios ارائه شده است. این زبان هم اکنون بصورت وسیع توسط توسعه دهندگان اپلیکیشن های ios مورد استقفاده قرار میگیرد و اپل از این زبان پشتیبانی میکند.

زبان های نیتیو با وجود قدرتمند بودنشان مشکلاتی نیز دارند. یکی از این مشکلات این است که اگر شما بخواهید اپلیکیشنی را برای دو سیستم عامل اندروید و ios توسعه دهید،مجبور هستید که از دو زبان برنامه نویسی مجزا استفاده کنید. این مسئله باعث افزایش هزینه و زمان توسعه اپلیکیشن خواهد شد. به همین علت سری دیگری از زبان ها و فریمورک های توسعه اپلکیشن بوجود آمد که کراس پلتفرم نامیده میشود. این زبان ها اجازه میده که با یکبار کدنویسی بتوانید خروجی برای دو سیستم عامل اندروید و ios بگیرید.

در زیر به چند نمونه از این زبان ها اشاره میکنیم.

فلاتر

فلاتر گزینه اول در رده بهترین فریمورکهای توسعه اپلیکیشن موبایل میباشد. این فریمورک از زبان برنامه نویسی مدرن دارت استفاده میکند. فلاتر توسط گوگل به عنوان یک کراس پلتفرم توسعه داده شده است و هم اکنون دارای کاربرد بسیاری بین برنامه نویسان اپلیکیشن اندروید و ios است. فلاتر به همراه دارت رشد خیلی زیادی داشته و به علت مزایای زیادی که دارد محبوبیت زیادی کسب کرده است. توسعه سریع، عملکرد اپلیکیشن همانند اپلیکیشن های نیتیو، آسانی طراحی رابط کاربری زیبا و کارآمد، سرعت بالا از مزایای فلاتر میباشد.  در تبریزاپس ما هموار  به کیفیت و استفاده از ابزارهای بروز در طراحی اپلیکیشن تاکید میکنیم. به همین علت هم اکنون فلاتر به عنوان زبان برنامه نویسی اصلی برای توسعه اپلیکیشن های موبایل در تبریزاپس مورد استفاده است.

بیشتر بخوانید!  بایدها و نبایدها در طراحی سایت

ری اکت نیتیو

ری اکت نیز یکی دیگر از زبان های برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل مطرح است. با توجه به بررسی های صورت گرفته توسط تبریز اپس، گرچه این زبان نسبت به فلاتر محبوبیت زیادی دارد اما با توجه به معایبی که  نسبت به فلاتر دارد به سرعت جایگاه خودش را به فلاتر میدهد.

پایتون

پایتون به عنوان یکی از زبان های برنامه نویسی محبوب که کاربرد بسیار وسیعی دارد.جالب است بدانید فریمورکهایی وجود دارد که میتوان به کمک آنها اپلکیشن موبایل توسعه داد. در این مورد به اینجا مراجعه کنید.

طراحی اپلیکیشن

نمونه کارهای ما

تبریزاپس در زمینه ساخت و توسعه اپلیکیشن، بخصوص طراحی اپلیکیشن در تبریز، آموزش طراحی اپلیکیشن های موبایل و برنامه نویسی موبایل چندین سال است که بصورت مستمر فعالیت میکند. نتیجه این فعالیت تولید اپلکیکیشن های متعدد در زمینه های متعدد و آموزش چندین توسعه دهنده اپلکیشن میباشد. اپلیکیشن های فروشگاهی، اپلیکیشن های اتوماسیون، اپلیکیشن جمع آوری پسماند، اپلکیشنهای رزرواسیون  از جمله  این زمینه ها میباشند. همچنین همکاری با شرکت ها و سازمان های فعال همچون هولدینگ تبلیغاتی رایمند، کانون وکلای دادگستری، تاپ سالن و … از افتخارات تبریزاپس میباشد.

نیاز به خدمات برنامه نویسی داری؟

طراحی انواع سایت و اپلیکیشن با هر نوع بودجه با مشاوره حرفه ای

پروژه های تخصصی برنامه نویسی شامل طراحی انواع سایت و اپلیکیشن سفارشی

طراحی گرافیکی اختصاصی قبل از طراحی سایت و اپلیکیشن

سرعت و امنیت بالا با انواع فریم ورک ها و زبان های برنامه نویسی

لیست تعرفه ها

تعرفه طراحی انواع سایت ها با هر بودجه ای و خواسته ها

تعرفه طراحی انواع اپلیکیشن ها شامل اپلیکیشن های فروشگاهی

تعرفه سئو و افزایش بازدید سایت

تعرفه طراحی گرافیکی رابط کاربری انواع سایت و اپلیکیشن

مقالات

طراحی لوگو در تبریز

تاریخچه طراحی لوگو قبل از اینکه به سراغ طراحی لوگو چیست بپردازیم، در ابتدا کمی در مورد لوگو و...