طراحی تخصصی انواع سایت و اپلیکیشن

طراحی انواع سایت و اپلیکیشن، برنامه حرفه ای، سئو، تولید محتوا و طراحی گرافیکی انواع رابط کاربری

مشاهده تخصص های ما

سئو محصولات ووکامرس | بروزترین راهنمای ۲۰۱۹ برای رتبه یک در گوگل

آوریل 9, 2019 | مقالات

سئو محصولات ووکامرس

در این مقاله مفصل قصد داریم ۱۰ نکته مهم و کاربردی برای بهبود سئو محصولات ووکامرس را معرفی کنیم. پس آماده باشید تا به دنیای بهترین ها در سئو تبدیل شوید.

امروزه سئو یک نقش بسیار مهم و اساسی در تجارت الکترونیکی دارد. اگر دوست دارید رتبه فروشگاه اینترنتی تان را بهبود ببخشید و مردم راحت تر بتوانند سایت تان را پیدا کنند، چاره ای جز توجه به مفاهیم و نکات سئو ندارید. برای اینکه محصولات شما رتبه بهتری در موتورهای جستجو داشته باشند، لازم نیست زمان زیادی به این کار اختصاص دهید. با در نظر گرفتن نکاتی که در ادامه توضیح می دهیم، همانند اثری که چاشنی در غذا دارد، سایت شما نیز به شدت رتبه بهتری در موتورهای جستجو خواهد داشت.

کلمات کلیدی، درک آنها و استفاده متعدد در صفحات سایت و محصول ها بسیار مهم است و سنگ بنای سئو محصولات ووکامرس است. کلمات کلیدی بایستی طوری استفاده شوند که طبیعی به نظر برسد.
کلمات کلیدی بایستی در متای توضیحات، صفحات محصولات، آدرس اینترنتی، اسم تصاویر و آلت تصاویر به کار رود. توجه کنید که کلمات کلیدی رو طوری قرار دهید که طبیعی به نظر برسد.

 

آیا ووکامرس سئو شده است؟

هسته ووکامرس سئو شده است. ولی ابزارهای مهم و کاربردی زیادی برای سئو ندارد. خوشبختانه ووکامرس کاملا با وردپرس پیوسته شده است و تمام پلاگین های مرتبط با سئو بر روی ووکامرس نیز تاثیر دارند.
با پلاگین هایی مانند Yoast شما می توانید به میزان زیادی قدرت سئو ووکامرس را بیشتر کنید. فقط باید زمانی برای تنظیمات و کاری های جزیی اختصاص دهید.

سئو محصولات ووکامرس: ۱۰ نکته کاربردی و موثر

در ادامه این نکات مهم را برای شما توضیح می دهیم، اجرای هر کدام از این نکات به طور قابل ملاحظه ای شما را از رقیبانتان جلو می اندازد.

 

1- همواره توضیحات خوب و مناسب برای محصولات ها اضافه کنید

توضیح محصول معمولا طولانی نیست ولی وجود آن ها هم برای مشتریان و هم برای موتورهای جستجو تاثیر فوق العاده ای دارد. سعی کنید زمان کافی برای اینکه قسمت توضیحات را خوب و سئوشده بنویسید قرار دهید تا سئو محصولات ووکامرس بهتر شود.
موتورهای جستجو توضیحات ارائه شده برای محصولات را همانند هر متن دیگری در نظر میگیرند. کلمات کلیدی حیاتی را در متن توضیحات محصولات قرار دهید. شما می توانید اطلاعات تولیدکننده محصول را در قسمت توضیحات قرار دهید.

 

2- عنوان صفحه را بهینه سازی کنید

عنوان صغحه بایستی به اندازه کافی توصیف کننده محصول باشد و بایستی هم برای مشتریان و هم برای موتورهای جستجو توصیف کننده باشد. اکثرا عنوان صفحه محصول و نام محصول یکی است ولی می تواند برای سئو بهتر تگ عنوان سایت با عنوان محصول متفاوت باشد.
بایستی کلمات کلیدی را در عنوان صفحه محصول استفاده کنید البته طوریکه خوانایی توضیحات و عنوان محصول از بین نرود زیرا برای مشتریان شما درک توضیحات مهم است.

 

3- لینک به دسته بندی ها را در صفحه محصولات فراموش نکنید

لینک به صفحه دسته بندی breadcrumbs راهی سریع برای برگشت به صفحه دسته بندی محصول است و باعث بهبود سئو محصولات ووکامرس می شود. این لینک ها به مشتریان نشان می دهد که در کدام قسمت از سایت قرار دارند و همچنین موتورهای جستجو برای تعیین ساختار سایت فروشگاهی شما از آن استفاده می کنند. ووکامرس دارای بریدکرامب است ولی برای اینکه جزییات بیشتری به بریدکرامب اضافه کنیم می توان از پلاگین سئو مانند Yoast SEO استفاده کنید.

 

4- حرکت بین قسمت های مختلف سایت را آسان کنید

بریدکرامب یکی از روش های حرکت بین قسمت های مختلف سایت است. منو و المان های دیگر Navigation در داخل سایت یکی دیگر از راه های کمک به مشتریان برای دسترسی به قسمت های مختلف سایت است. اگر مشتریان سایت فروشگاه شما زمان زیادی را در سایت شما بگذرانند، موتورهای جستجو رنک بهتری برای سایت شما خواهد داد و سئو سایت محصولات ووکامرس بهتر شود.
منوی سایت بایستی تنها لینک به مهم ترین صفحات سایت را داشته باشد. لینک هایی که دارای اهمیت کمتری است را می توانید در قسمت فوتر قرار دهید.
تمام صفحات شما بایستی دارای لینکی در صفحه اصلی داشته باشند. در صورتی که صفحه ای دارای لینک نباشد، روبات گوگل نمی تواند آن صفحه را پیدا کرده و ایندکس گذاری کند.
فوتر جایی است که شما می توانید لینک های مهم سایت را در آن قرار دهید بدون آنکه باعث سردرگمی بازدیدکنندگان سایت شما شود.

 

5- آدرس اینترنتی هر صفحه را ساده و کوتاه انتخاب کنید

بهتر است که آدرس اینترنتی به صورت permalink باشد. به این صورت که آدرس اینترنتی صفحه خود مرتبط با عنوان سایت باشد. زیرا بازدیدکنندگان به آدرس اینترنتی هم توجه می کنند و در صورتی که مرتبط با موضوع باشد بیشتر احتمال دارد که کلیک کنند و آن سایت را بازدید کنند.
با روش آدرس اینترنتی permalink شما می توانید کلمات کلیدی را در آدرس اینترنتی استفاده کنید. این باعث ایجاد مزیت در سئو صفحه محصول می شود. همچنین آدرس اینترنتی توصیفگر می تواند در راهنمایی بازدیدکنندگان شما موثر باشد و سئو محصولات ووکامرس بهتر شود.

 

 

6- متای توضیحات بنویسید

همواره وجود متای توضیحات مرتبط و بهینه شده تاثیر قابل توجهی در بهبود سئو دارد. متای توضیحات با کیفیت باعث می شود که تعداد کلیک بر روی لینک شما در جستجوی گوگل بیشتر شود. گوگل همواره توصیه می کند که متای توضیحات خاص برای هر صفحه محصول به طور جداگانه نوشته شود و سئو محصولات ووکامرس بهتر شود.
وجود متای توضیحات گوگل را مستلزم به استفاده از آن نمی کند و الگوریتم های گوگل به طور دینامیک توضیحات لازم را در جستجوی گوگل نشان می دهند. طول متای توضیحات حدود ۱۶۰ کاراکتر است.

 

7- متن توضیحات تصویر را استفاده کنید

وجود alt توضیحات تصاویر برای موتورهای جستجو بسیار مهم و در سئو سایت موثر است. آلت توضیحات یک تصویر توضیحاتی است که در صورت عدم لود شدن تصویر نشان داده می شود یا اینکه به هنگام هاور کردن بر روی تصویر نشان داده می شود.
آلت تصاویر بهترین مکان برای قرار دادن کلمه کلیدی است.
در تصویر زیر بهترین روش برای قرار دادن کلمات کلیدی در آلت تصویر نشان داده شده است. عدم وجود آلت، استفاده از تعداد زیادی از کلمات کلیدی، استفاده از تنها یک کلمه کلیدی توصیه نمی شود. بهترین روش استفاده از چندین کلمه کلیدی مرتبط در کنار هم با فاصله است.

آلت تصاویر در سئو ووکامرس

 

8- از محتوای تکراری پرهیز کنید

وجود محتوای تکراری در بیشتر صفحات سایت باعث می شود که گوگل اهمیت چندانی به آن محتوا ندهد. برای همین توجه داشته باشید که از محتوای منحصر به فرد و یکتا استفاده کنید.
در حالت های زیر بایستی نسبت به وجود محتوای تکراری حساس باشید
– شما از یک محتوا در قسمت های مختلف سایت استفاده کرده اید
– شما به طور مرتبط مطالب سایت های خبری را کپی و در سایت خودتان چاپ می کنید
– شما چندین سایت دارید که محتوای آنها شبیه به هم است.
بهترین روش برای بهبود رنک سایت، نوشتن و چاپ محتوای خاص و یکتا است. ولی برای محتوایی که قبلا چاپ کرده اید و تکراری است چه کار می توانید بکنید؟
اولین قدم فهمیدن قسمت های تکراری سایت است. شما می توانید سایت را خودتان بررسی کنید و قسمت های تکراری را بیابید یا اینکه از سایت SEMrush استفاده کنید.

 

9- از بهترین پلاگین های موجود برای سئو استفاده کنید

پلاگین های بسیار زیادی برای افزایش مزایای ووکامرس وجود دارد. با پلاگین های متعددی که وجود دارد، پیدا کردن بهترین پلاگین کاری کمی دشوار است.
تعدادی از پلاگین های خوب برای بهبود سئو ووکامرس در ادامه توضیح می دهیم

پلاگین Yoast Seo

  • Yoast SEO

این پلاگین جزو یکی از بهترین پلاگین ها برای افزایش قابلیت سئو است. در این پلاگین ویژگی هایی مانند کلمات کلیدی، متای توضیحات و همچنین بررسی قابلیت خوانایی دارد. استفاده از کلمه کلیدی مهم ترین قسمت سایت است. این پلاگین شما را در تعیین کلمه کلیدی کمک می کند.

  • پلاگین لینک های شکسته

آدرس اینترنتی بعضی از سایت ها گاهی از بین می رود و لذا خطای ۴۰۴ نشان داده می شود. وجود چنین لینک های شکسته شده ای برای سئو نامناسب است و نمره منفی برای سایت است. صفحاتی که خطای ۴۰۴ را می دهد bounce rate را بیشتر می کند.
این پلاگین محاسبات زیادی انجام می دهد و به همین دلیل بایستی پس از اجرای پلاگین آن را غیرفعال کنید.

 

  • پلاگین MonsterInsights

در صورتی که از Google Analytics استفاده می کنید، پلاگین MonsterInsights حتما برای شما مفید خواهد بود.

 

10- از تم هایی که سئو شده است استفاده کنید

وردپرس بهترین سیستم مدیریت محتوای سئو شده است. برای اینکه مطمئن شوید که سئو سایت در بهترین حالت است از تم مناسبی که با ویژگی های سئو وردپرس هماهنگ است، استفاده کنید.
تعدادی از تم های مناسب سئو شده عبارت است از:

تم آکادمی پرو

  • Academy Pro

این تم کاملا سئو شده است و با ووکامرس کاملا هماهنگ شده است.

 

  • Corner

این تم تمیز، مینیمال و روشن است. این تم به آسانی با پلاگین های صفحه ساز است و به خوبی با ووکامرس هماهنگ است.

 

  • Creativo

این تم به خوبی قابلیت تنظیمات متعدد دارد. این تم شامل ۷ پوسته، ۳ طراحی صفحه بندی و چندین استایل هدر است.
این تم نیز به خوبی با ووکامرس در ارتباط است. این تم شامل پلاگین های اسلایدر، پلاگین چت زنده، پورتفولیو و قسمت نظرات مشتریان، سایدبار، ویجت ه

ای رسانه های اجتماعی است.

نیاز به خدمات برنامه نویسی داری؟

طراحی انواع سایت و اپلیکیشن با هر نوع بودجه با مشاوره حرفه ای

پروژه های تخصصی برنامه نویسی شامل طراحی انواع سایت و اپلیکیشن سفارشی

طراحی گرافیکی اختصاصی قبل از طراحی سایت و اپلیکیشن

سرعت و امنیت بالا با انواع فریم ورک ها و زبان های برنامه نویسی

لیست تعرفه ها

تعرفه طراحی انواع سایت ها با هر بودجه ای و خواسته ها

تعرفه طراحی انواع اپلیکیشن ها شامل اپلیکیشن های فروشگاهی

تعرفه سئو و افزایش بازدید سایت

تعرفه طراحی گرافیکی رابط کاربری انواع سایت و اپلیکیشن

مقالات

سئو تضمینی در تبریز

سئو شامل روش ها و کارهایی است که باعث افزایش تعداد بازدید سایت می شود. سایت بدون سئو کارایی بالایی...

طراحی سایت وکیل در تبریز

طراحی سایت وکیل در کمترین زمان، هزینه مناسب و کیفیت خوب امروزه به دلیل دقابتی بودن اکثر شغل ها...