طراحی تخصصی انواع سایت و اپلیکیشن

طراحی انواع سایت و اپلیکیشن، برنامه حرفه ای، سئو، تولید محتوا و طراحی گرافیکی انواع رابط کاربری

مشاهده نمونه کارها

راهنمای قدم به قدم و حرفه ای برای طراحی ui اپلیکیشن

آذر ۲۴, ۱۳۹۸ | مقالات

طراحی ui اپلیکیشن

در این مقاله کامل و جذاب مراحل متعدد طراحی ui اپلیکیشن تهیه غذای خانگی را به طور مفصل ارائه کرده ایم. با اینکه طراحی ui اپلیکیشن ممکن است به نظر ساده برسد، ولی در عمل نکات بسیار زیاد و محدودیت های مکان و صفحه ما را مجبور می کند که چندین بار طرح خودمان با تکرار بهبود ببخشیم و خطاهای به وجود آمده را اصلاح کنیم. این مراحل در نهایت باعث می شود که مدت زمان زیادی را برای طراحی گرافیکی قرار دهیم. البته این زمان با انجام تمرین و کسب تجربه به خودی خود کاهش خواهد یافت.

چند ماه پیش، مادرم از من درخواست کرد تا یک مارک خوب  از غذای حیوانات خانگی برای حیوان خانگی مورد علاقه او پیدا کنم. تحقیقات آنلاین من  را به دو نتیجه گیری مهم رسوند. اولی، بیشتر مواد غذایی فرآوری شده (به عنوان مثال با مارک) خطرات سلامتی قابل توجهی برای حیوانات خانگی دارند و دومی، سالمترین انتخاب : یک رژیم خانگی متعادل است.

فهمیدن یک چالش

غذای تولید شده توسط شرکت ها  برای حیوانات خانگی ناسالم است. مواد لازم اغلب شامل ضایعات حاصل از صنایع غذایی انسان یا گوشت باقیمانده از لاشه حیوان بیمار است. از این گذشته، اکثریت قریب به اتفاق غذاهای حیوان خانگی تجاری موجود در بازار حاوی مواد شیمیایی، مواد نگهدارنده، امولسیفایر، رنگ های مصنوعی، تقویت کننده طعم دهنده و چربی های اضافی هستند که غذا را برای سگ ها و گربه ها خوشبو تر می کند ولی از سلامتی کمتری برخوردار است. از آنجا که غذای فرآوری شده برای حیوانات خانگی مضر است، این غذاها باعث مشکلات سلامتی در سگ ها و گربه ها می شود.  حیوانات اهلی به عنوان یک رژیم غذایی ضعیف به طور مداوم از سندرم روده درز، بیماری های التهابی و فاسد کننده بدن رنج می برند.

صنعت تجارت مواد غذایی حیوانات خانگی با حداقل مقررات اساسی روبرو است.  هیچ سازمانی نیازی به اثبات ادعاهای بهداشتی برای مواد غذایی حیوان خانگی ندارد و هیچ شرکتی در تحقیق گسترده ای برای تعیین اینکه آیا محصولات آن حیوانات را برای طولانی مدت سالم نگه می دارد، ندارد.

تهیه رژیم غذایی خانگی که تمام نیازهای غذایی حیوان را برآورده کند، چالش برانگیز است. این شامل تحقیقات روی مواد تشکیل دهنده، اندازه گیری ها و دستور العمل های متناسب با نیازهای  فردی حیوانات خانگی و سبک زندگی آنها است.

در صورت عدم تعادل، رژیم غذایی خانگی می تواند برای حیوانات اهلی بیش از غذای فرآوری شده باشد، مضر باشد حیوان خانگی شما به دلیل کمبود آنتی اکسیدان ها، مواد معدنی، ویتامین ها و اسیدهای چرب که می تواند باعث ایجاد مشکلات بهداشتی شود. دچار سوء تغذیه می شوند.

مواد غذایی موجود برای حیوانات اهلی از نظر تجاری ممکن است مواد تشکیل دهنده ای با کیفیت پایین داشته و یا حتی نامناسب باشند، اما باید مطابق با استانداردهای AAFCO (انجمن کنترل خوراک آمریکایی) و FEDIAF (فدراسیون صنایع غذایی پت اروپا) غذای متعادل را فراهم کند.

 

تحقیق روش ها در طراحی ui اپلیکیشن

بررسی ها

من یک نظرسنجی را با Google Forms تهیه کردم و آن را بین گروههای مختلف از صاحبان حیوانات خانگی در فیس بوک توزیع کردم . هدف تعیین نکات اساسی از صاحبان حیوانات خانگی هنگام تهیه یک رژیم غذای خانگی بود.  یادگیری در مورد مشکلات کاربران بالقوه راهی عالی برای الهام گرفتن و ایجاد انگیزه است. کار با داده های دنیای واقعی یک نقطه خیره کننده خوب برای جلوگیری از حدس و گمان و پیش تصورات است.  استفاده از این اطلاعات شانس بهتری برای کشف ریشه مشکل و چگونگی حل آن فراهم کرد.

بیشتر بخوانید!  طراحی اپلیکیشن مدیریت پخش و توزیع کالا

طراحی گرافیکی یک اپلیکشن

نقل قول از کاربران

مکس یک خورنده ایرادگیر است  و من قبلاً هر مارکی را که در بازار وجود دارد امتحان کرده ام.

من عاشق آشپزی برای دیزی هستم، اما همیشه مطمئن نیستم که چه کاری انجام می دهم.

من نگران هستم که غذای خانگی بسیار گران و پرهزینه است.

رژیم های غذایی که به صورت آنلاین پیدا می کنم برای نیازهای خاص سگ من کافی نیست زیرا بسیار کلی هستند.

وی گفت: بزرگترین سردرد کشف مقدار آن است.

شخصیت ها

نتایج نظرسنجی من حاکی از وجود انواع مختلفی از کاربران با نیازهای متنوع است. جمع آوری بینش ها و الگوهای متداول ناشی از پاسخ کاربران به من کمک کرد تا سه شخصیت ایجاد کنم که تجلی آن داده ها در یک شخصیت است. دو نفر از این افراد به دلیل نیازهای خاص برخی از شرکت کنندگان، مواردی را ارائه دادند . بنابراین، در نهایت  من روی شخصیت رایج تر تمرکز کردم.
تمرکز بر روی یک کاربر خاص به شما کمک می کند تا نیازهای او را در خاطر داشته باشید و هر وقت ایده ای برای ویژگی یا تقاضای جدید ظاهر می شود، پریشان نشوید.

طراحی گرافیکی یک اپلیکشن

سفر کاربر

بعد، من یک روال معمول تغذیه روزانه را برای شخصیت خود پذیرفتم . این فرایند به من کمک کرد تا تصمیم بگیرم که چگونه تجربه کاربر برنامه ممکن است متناسب با روال تغذیه طراحی شود.

طراحی گرافیکی یک اپلیکشن

کارهایی که باید انجام شود

یکی از قدرتمندترین ابزاری که استفاده کردم فرم JTBD است. به جای اینکه به این مسئله توجه کنم که مشکل چیست یا کاربران چه می خواهند، از خودم می پرسم که چرا به آن احتیاج دارند. درک اینکه چرا مردم می توانند این برنامه را بخواهند، شانس من برای ساخت محصولی با ارزش را افزایش می دهد.

نمودار کاربر

تا به حال من یک ایده مبهم در مورد چگونگی عملکرد برنامه داشتم.  نقشه برداری از جریان اصلی برنامه من را وادار کرد تا هر مرحله را در مسیری که کاربران در طول راه حل طی می کنند ،  بفهمم. من ابتدا آن را روی کاغذ ترسیم کردم و سپس آنرا به صورت دیجیتالی تهیه کردم.

طراحی گرافیکی یک اپلیکشن

طرح ها در طراحی ui اپلیکیشن

این اولین قدم برای کمک به من در ترسیم برنامه و تصور بصری آن بود.

طراحی گرافیکی یک اپلیکشن

وایرهای فریم

این راهنمای تصویری چارچوب اسکلت برنامه را نشان می دهد.  این کار به من کمک کرد تا عناصر رابط را مرتب کنم در حالی که بیشتر روی عملکرد کار می کردم و به نظر می رسد  علاوه بر این ، سادگی وایرهای فریم به من این امکان را می دهد که به سرعت ایده های خود را بدون غرق شدن در جزئیات آزمایش کنم.

طراحی گرافیکی یک اپلیکشن

صفحه داستانی – با استفاده از برنامه

من یک صفحه داستانی را توصیف کردم که تجربه کاربر من از برنامه را توصیف کرده است.  این یک ابزار عالی برای کشف چگونگی استفاده از محصول در یک زمینه بزرگتر است، گویی بخشی از یک روایت بزرگتر است. این یک روش موثر و ارزان برای ضبط، ارتباط و کاوش برنامه در یک دنیای واقعی است.  من یک صفحه داستانی را توصیف کردم که تجربه کاربر من از برنامه را توصیف کرده است. این مطالعه به درک شرایط و بستر وسیع استفاده از برنامه کمک می کند.

بیشتر بخوانید!  طراحی سایت خدمات مجازی در تبریز

طراحی گرافیکی یک اپلیکشن

تحقیقات بصری

الهام

قبل از شروع کار با طراحی بصری ، یک صفحه الهام بخش ایجاد می کنم.  هدف این بود که درمورد دنیای بصری و جمع آوری الهام از سایر برنامه های حیوانات اهلی و تغذیه ای استفاده شود.

طراحی گرافیکی یک اپلیکشن

تکرار

بعد من امکانات مختلف طراحی را مورد بررسی قرار دادم: از هر تکرار طراحی چیزی می آموزم که می توانم برای تکرار بعدی از آن استفاده کنم.

طراحی گرافیکی یک اپلیکشن

پالت رنگ

رنگ سبز نمادی از طبیعت ، زندگی ، سلامتی ، جوانی ، بهار ، امید ، تجدید ، رشد ، استراحت و آرامش است.  از این رو ، یک پالت رنگ سبز مناسب برنامه ای است که غذای حیوانات اهلی سالم و طبیعی را ترویج می کند. علاوه بر این ، من از خاکستری برای متن استفاده کردم و مقدار زیادی از رنگ سفید را درج کردم تا جلوه ای آرام و تمیز داشته باشیم.

طراحی گرافیکی یک اپلیکشن

تایپوگرافی

Nunito Sans یک قلم گوگل رایگان است که توسط ورنون آدامز و ژاک لو بیلی طراحی شده است.  این یک superfamily نوع sif serif به خوبی متعادل است که به نظر می رسد رابط را تکمیل کند.  سادگی مانترا پیشرو بود.  بنابراین ، من تصمیم گرفتم فقط با یک خانواده قلم پیش بروم.

طراحی گرافیکی یک اپلیکشن

نمادها و تصاویر

تصاویر و نمادها بخش مهمی از طراحی هستند. آنها ایده ها و مفاهیمی را که نباید و گاه نمی توانند با کلمات ارتباط برقرار کنند ، ارتباط برقرار می کنند.  علاوه بر این ، آنها به سازگاری زیبایی شناسی بصری کمک می کنند که اعتماد کاربران را تقویت می کند و لحظاتی لذت ببرند.

طراحی گرافیکی یک اپلیکشن

نامگذاری و آرم

دلیل اصلی انتخاب نام پتی عملی بود.  من می خواستم کلمه “حیوان خانگی” را به اسم خود داشته باشم اما هر ترکیب دیگری با آن قبلاً گرفته شده بود.  پسوند “سی” به معنای “وضعیت یا شرایط” است. احساس کردم این متناسب با دید برنامه است و بنابراین پتی را انتخاب کردم.
من می خواستم این آرم ساده باشد و منعکس کننده استفاده از برنامه بی دردسر باشد.  این آرم مانند نقش برجسته ای به نظر می رسد که به سرعت با خطوط بسیار کمی در کنار هم قرار گرفتند ، درست مثل وعده غذایی تهیه شده با پتیسی.  من در ابتدا می خواستم آن را به سلامتی (استتوسکوپ) ، عشق به حیوانات خانگی (قلب) و حیوانات خانگی (گربه ها و سگ ها) نشان دهد . با این حال ، در نهایت من تصمیم گرفتم که ساده نگه داشتن آن مهمتر است ، بنابراین بر روی یک آرم مستقر شدم که فقط نام آن بود.

طراحی گرافیکی یک اپلیکشن

تعامل و انیمیشن

یکی از آخرین کارهایی که من انجام دادم این بود که چگونگی اجرای حرکت در برنامه را بررسی کنم و به من کمک کردم جریان و عملکرد برنامه را در عمیق ترین سطح درک کنم.

طرح نهایی طراحی ui اپلیکیشن

جریان کامل بین صفحه ها

هدف از ورود به سیستم در پیتسی  جمع آوری اطلاعات در مورد حیوان خانگی کاربر است تا بتواند آن را متناسب با نیازهای آنها تنظیم کند. نکته مهم این بود که کاربر بدون دلسردی به ده سوال پاسخ دهد.  به یک فرآیند ساده و سریع احتیاج داشت.  شماره گذاری سوالات ، کارتهای کشویی بزرگ و نوار پیشرفت برخی از راهکارهایی بودند که من برای سهولت روند کار کردم.

بیشتر بخوانید!  آنچه باید درباره روانشناسی رنگ در طراحی سایت بدانیم

طراحی گرافیکی یک اپلیکشن

تهیه یک وعده غذایی

این عنصر قلب برنامه است.  پس از وارد شدن ، کاربران دستور العمل متناسب با نیاز حیوان خانگی خود را دریافت می کنند. هنگام مشاهده دستور العمل ، می تواند لیستی از مواد تشکیل دهنده ، سه مرحله ساده را توضیح دهید که نحوه تهیه غذا ، یک فیلم و به تفکیک ارزشهای غذایی آن وعده را توضیح می دهد.

طراحی گرافیکی یک اپلیکشن

به دست آوردن مواد لازم

برای راحتی بیشتر ، تصمیم گرفتم یک گزینه برای به دست آوردن تمام مواد لازم به کاربران ارائه دهم. بنابراین ، چالش بعدی ایجاد فرایندی بود که شامل یک لیست خرید ، انتخاب یک ارائه دهنده ، مقایسه قیمت ها و تحویل آن به درب ورودی آنها بود. این  روش باید آسان و سریع باشد تا آن را آسان  با رابط کاربری برنامه مطابقت دهید.

طراحی گرافیکی یک اپلیکشن

نتیجه

چه چیزی یاد گرفتم؟

طراحی برنامه سفری چالش برانگیز و با ارزش بوده است. از همان ابتدا مشخص بود که اصلی ترین چالش این خواهد بود که صاحبان حیوانات خانگی علاقه مند به چیزی باشند که با این عادت و سهولت انتقال یک ظرف کباب خشک از کیسه به ظرف غذای حیوانات خانگی رقابت کند.   من نیازهای رژیم غذایی ، دستور العمل ها و هزینه های وعده های غذایی سگ خانگی را بررسی کردم.  من نیازهای کاربران را از طریق نظرسنجی و مکالمات درک کردم . سرانجام ، من با ایجاد یک برنامه جذاب چه از منظر تجربه کاربر و چه از منظر تصویری ، با این چالش روبرو شدم.

مراحل بعدی چیست؟

  •     تحقیقات عمیق در مورد ویژگی های خاص
  •      تست قابلیت استفاده نمونه اولیه با کاربران
  •      بهبود جریان کاربر
  •      یک مدل کسب و کار جامع

ویژگی های آینده

گزینه Pair up: برای صرفه جویی در هزینه و وقت ، با دوستان و سایر کاربران برای خرید مواد اولیه در مقادیر زیاد ، جفت شوید.

افکار نهایی

غذای حیوانات اهلی یک صنعت ۷۵ میلیارد دلاری است که غذاهایی تولید می کند که به طور کلی سالم ترین رژیم غذایی برای سگ و گربه نیست و حتی ممکن است به سلامتی و طول عمر دوستان خزنده ما آسیب برساند. با این حال ، در زندگی روزمره اکثریت  ما منجر به این می شود که به راحتی استفاده از غذاهای خشک برنده می شوند.

هدف از این برنامه رایگان موبایل این است که به کاربران این امکان را بدهد که با هزینه های قابل مقایسه با غذاهای بسته بندی شده ممتاز ، غذاهای سالم تری را برای حیوانات خانگی مورد علاقه خود تهیه کنند. پتسی برای کمک به صاحبان حیوانات خانگی تهیه غذای خانگی برای دوستان خزندارشان طراحی شده است. این برنامه بر اساس نیازهای غذایی آنها ، برنامه غذایی روزانه ای را برای هر حیوان خانگی فراهم می کند. این برنامه همچنین مقدار مواد غذایی را متناسب می کند و می تواند محصولات را از فروشگاه های محلی تهیه کند.

من امیدوارم که این برنامه توسط یک تولید کننده یا بازاریاب مواد غذایی حیوان خانگی پشتیبانی شود ، با این درک که ارائه مالکان حیوانات خانگی انتخاب های اضافی و سالم تر از نظر اجتماعی ، بصورت قاتانه و کاملاً اخلاقی ، راهی مسوولانه تر برای انجام تجارت است.

نیاز به خدمات برنامه نویسی داری؟

طراحی انواع سایت و اپلیکیشن با هر نوع بودجه با مشاوره حرفه ای

پروژه های تخصصی برنامه نویسی شامل طراحی انواع سایت و اپلیکیشن سفارشی

طراحی گرافیکی اختصاصی قبل از طراحی سایت و اپلیکیشن

سرعت و امنیت بالا با انواع فریم ورک ها و زبان های برنامه نویسی

لیست تعرفه ها

تعرفه طراحی انواع سایت ها با هر بودجه ای و خواسته ها

تعرفه طراحی انواع اپلیکیشن ها شامل اپلیکیشن های فروشگاهی

تعرفه سئو و افزایش بازدید سایت

تعرفه طراحی گرافیکی رابط کاربری انواع سایت و اپلیکیشن

مقالات

طراحی لوگو در تبریز

تاریخچه طراحی لوگو قبل از اینکه به سراغ طراحی لوگو چیست بپردازیم، در ابتدا کمی در مورد لوگو و...