طراحی تخصصی انواع سایت و اپلیکیشن

طراحی انواع سایت و اپلیکیشن، برنامه حرفه ای، سئو، تولید محتوا و طراحی گرافیکی انواع رابط کاربری

مشاهده نمونه کارها

اشتباه های رایج در طراحی گرافیکی

آذر ۱۶, ۱۳۹۷ | مقالات

اشتباه های رایج در طراحی گرافیکی

اشتباه های رایج در طراحی گرافیکی

در این مقاله می خواهیم ۱۰ اشتباه رایج در طراحی گرافیکی که توسط تازه کارها انجام می شود را معرفی کنیم. این اشتباهات بسیار رایج هستند لذا با آگاهی از آنها و جلوگیری از انجام این اشتباهات، کیفیت طراحی به شدت افزایش خواهد یافت.

 

  • استفاده بیش از حد از متن به جای المان های تصویری

استفاده بیش از حد از متن به جای المان های تصویری

یکی از اشتباه های رایج در طراحی گرافیکی استفاده بیش از حد از متن به جای انتقال اطلاعات از طریق تصاویر و آیکون ها است. به جای این کار طراحان بایستی تنها متن هایی که کاملا نیاز هستند را باقی بگذارند و بقیه مفاهیم را از طریق المان های تصویری انتقال دهید. به این ترتیب شما می توانید بر روی موضوعی که واقعا برایتان مهم است، تمرکز کنید.

 

  • خوانایی کم

خوانایی کم

از اشتباه های رایج در طراحی گرافیکی خوانایی کم است. این مشکل معمولا به این دلیل صورت می گیرد که عنوان و متن اصلی همگی پشت سر هم بدون تغییر در فونت یا اندازه فونت قرار داده می شود. سعی کنید عنوان را بزرگ تر و متفاوت از متن اصلی در طراحی خود بیاورید. همچنین سعی کنید که حداکثر ۵۰ الی ۶۰ کلمه در هر خط باشد، نه بیشتر.

 

  • استفاده از تعداد زیادی از فونت ها

استفاده از تعداد زیادی از فونت ها

معمولا طراحان مبتدی و تازه کار سعی می کنند که از تعداد فونت های زیادی در طراحی خود استفاده کنند. سعی کنید حداکثر از دو فونت که با هم هماهنگ هستند و همدیگر را تکمیل می کنند، استفاده کنید. می توانید برای ایجاد تفاوت به جای استفاده از چندین فونت، اندازه، وزن و رنگ فونت را بر اساس موقعیت تغییر دهید.

بیشتر بخوانید!  شرکت طراحی سایت فروشگاهی در تبریز

 

  • عدم انتخاب رنگ های مناسب

عدم انتخاب رنگ های مناسب

انتخاب رنگ هایی که با هم هماهنگ هستند، در طراحی گرافیکی بسیار مهم است. معمولا انتخاب رنگ بایستی بر اساس تئوری های رنگ باشد. برای انتخاب رنگ های هماهنگ از سایت های ارائه کننده پالت رنگ استفاده کنید. همانند انتخاب فونت ها، نباید از تعداد زیادی از رنگ ها در طراحی خود استفاده کنید. تعداد رنگ ها باید محدود باشد. همچنین رنگ ها بایستی در کنار هم کنتراست خوبی داشته باشند.

 

  • عدم وجود فضای خالی

عدم وجود فضای خالی

طراحان گرافیک که تازه کار خود را شروع کرده اند، دوست دارند که تمام فضای موجود در طرح را با شکل، متن، تصاویر و موارد دیگر پر کنند. به عبارت دیگر دوست ندارند فضای خالی بدون استفاده باقی بماند. این تصور اشتباه است و مثل این است که تمام قسمت های خانه خودتان را با وسایل مختلف پر کنید و فضای خالی ما بین آنها قرار ندهید. در این صورت حتما خانه شما خیلی خسته کننده به نظر خواهد آمد. فضای خالی یکی از المان های مهم در طراحی است. برای مثال صفحه گوگل از فضای خالی زیادی استفاده کرده تا تمرکز شما را به قسمت اصلی یعنی جستجو انتقال دهد.

 

  • تراز نبودن بین المان ها

تراز نبودن بین المان ها

یکی دیگر از اشتباه های رایج در طراحی گرافیکی قرار دادن المان های گرافیکی به صورت دلخواه بدون رعایت تراز و هم جهت بودن المان ها است. حتما بایستی المان ها دارای هماهنگی در جهت و فاصله باشند تا بیننده بتواند ساختاری منظم را در ذهن خود تجسم کند.

 

  • عدم وجود کنتراست

عدم وجود کنتراست

کنتراست یکی از مهم ترین معیارها در طراحی گرافیکی است. عدم وجود کنتراست در بین رنگ ها باعث می شود که بیننده نتواند متن را به خوبی بخواند یا اهمیت متن برایش مهم به نظر نرسد. از رنگ هایی استفاده کنید که در کنار هم کنتراست خوبی داشته باشند.

بیشتر بخوانید!  سایت و اپلیکیشن فروشگاهی مجهز به احراز هویت با پیامک

 

  • عدم استفاده از بزرگنمایی

عدم استفاده از بزرگنمایی

المان های گرافیکی بایستی بر اساس اهمیت خودشان بزرگنمایی شوند. نبایستی همه المان ها دارای ابعاد یکسانی باشند. در غیر این صورت بیننده باید تصمیم بگیرید که چه المانی مهم است و باید اول به آن نگاه کند. تصمیم گیری زمان می برد و بیشتر بینندگان زمان و علاقه کافی برای این کار ندارند.

 

  • عدم تضاد رنگ متن با پس زمینه و مشکل در خوانایی

عدم تضاد رنگ متن با پس زمینه و مشکل در خوانایی

زمانی که متنی را با رنگی مشخص استفاده می کنید که با پس زمینه تضاد خوبی نداشته باشد، در این صورت متن خوانا نخواهد بود. حتما از رنگ هایی برای متن بر اساس پس زمینه انتخاب کنید تا تضاد و تمایز کافی با پس زمینه داشته باشد.

 

  • فونت های ناهماهنگ

فونت های ناهماهنگ

در انتخاب فونت ها بایستی دقت کنید که با موضوع طرح گرافیکی سازگار باشد. همچنین فونت ها با هم نیز باید هماهنگ باشد. به عبارت دیگر تضاد زیاد با هم نداشته باشند.

 

 

 

نیاز به خدمات برنامه نویسی داری؟

طراحی انواع سایت و اپلیکیشن با هر نوع بودجه با مشاوره حرفه ای

پروژه های تخصصی برنامه نویسی شامل طراحی انواع سایت و اپلیکیشن سفارشی

طراحی گرافیکی اختصاصی قبل از طراحی سایت و اپلیکیشن

سرعت و امنیت بالا با انواع فریم ورک ها و زبان های برنامه نویسی

لیست تعرفه ها

تعرفه طراحی انواع سایت ها با هر بودجه ای و خواسته ها

تعرفه طراحی انواع اپلیکیشن ها شامل اپلیکیشن های فروشگاهی

تعرفه سئو و افزایش بازدید سایت

تعرفه طراحی گرافیکی رابط کاربری انواع سایت و اپلیکیشن

مقالات

طراحی لوگو در تبریز

تاریخچه طراحی لوگو قبل از اینکه به سراغ طراحی لوگو چیست بپردازیم، در ابتدا کمی در مورد لوگو و...