طراحی تخصصی انواع سایت و اپلیکیشن

طراحی انواع سایت و اپلیکیشن، برنامه حرفه ای، سئو، تولید محتوا و طراحی گرافیکی انواع رابط کاربری

مشاهده نمونه کارها

آمار دانلود و استفاده از اپلیکیشن های موبایل در سال ۲۰۱۹

آذر ۱۸, ۱۳۹۸ | مقالات

با بیش از ۲.۷ میلیارد کاربر تلفن های هوشمند در سراسر جهان، جای تعجب نیست که صنعت اپلیکیشن موبایل درحال پیشرفت است. اگر به آمار دانلود و استفاده از اپلیکیشن های موبایل نگاهی بیاندازیم متوجه میشویم که  میزان استفاده از اپلیکیشن و نفوذ موبایلهای هوشمند هنوز هم با سرعت در حال رشد است و هیچ نشانه ای از کند شدن این رشد در آینده ای قابل پیش بینی نیست.

اکنون ۱.۳۵ میلیارد کاربر تبلت در سرتاسر جهان است ،که طی شش سال گذشته، دو برابر شده است. اگر در طول روز یک ثانیه نگاه خود را از موبایل خود برگردانید، متوجه خواهید شد که همه افراد چشمان خود را به یک دستگاه موبایل دوخته اند. درحقیقت، مطالعات نشان می دهد که متوسط هر آمریکایی هر ۱۲ دقیقه موبایل خود را بررسی می کند. ۱۰% از افراد موبایل­های خود را هر چهار دقیقه یکبار چک می کنند.

ما از موبایل هایمان در محل کار، خانه، خیابان، هنگام، غذا خوردن، در رخت خواب و حتی در اتومبیل های خود استفاده می کنیم. ممکن است همین حالا در حال خواندن آن از موبایل باشید.

همه در گوشی خود چه می کنند؟ خب، ۹۰% از زمان موبایل صرف اپلیکیشن ها می شود.

این خبر دلگرم کننده برای توسعه دهندگان اپلیکیشن های موبایل یا صاحبان اپلیکیشنها، می باشد. اما برای اینکه در این فضا موفق باشیم باید دو اتفاق رخ دهد.

۱.کاربران باید برنامه شما را دانلود کنند

۲.کاربران باید از برنامه شما استفاده کنند.

اگر می خواهید به رقابت کنید و  سهم خود از این صنعت چند میلیارد دلاری بگیرید، باید درک دقیقی از نحوه  دانلود و استفاده مردم از اپلیکیشن های موبایل داشته باشید..

آمار اپلیکیشن کلیدی موبایل

  • پیش بینی می شود اپلیکیشن های موبایل تا سال ۲۰۲۰ ، ۱۸۹ میلیارد دلار درآمد کسب کنند.
  • در فروشگاه اپل ۲.۲ میلیون اپلیکیشن برای دانلود در دسترس است.
  • در گوگل پلی استور ۲.۸ میلیون اپلیکیشن برای دانلود وجود دارد.
  • ۲۱% از هر هزار اپلیکیشن را ۵۰+ بار در روز باز می کنند.
  • ۴۹% از مردم هر روز ۱۱+ بار اپلیکیشن باز می کنند.
  • ۵۷% از کل استفاده از رسانه های دیجیتال با استفاده از اپلیکیشن های موبایل انجام میشود.
  • به طور متوسط صاحبان موبایل هر ماه از ۳۰ اپلیکیشن استفاده می کند.

آمار دانلود اپلیکیشن های موبایل

اپلیکیشن ها بدون دانلود موفق نمی شوند.

به نظر می رسد عبارت خیلی ساده ای باشد، اما اغلب من صاحب اپلیکیشن هااز این موضوع غافل می شوند. شما می توانید بهترین اپلیکیشن را در کره زمین داشته باشید ، اما اگر کسی آن را دانلود نکند ، پیشرفتی نخواهید کرد. بنابراین قبل از اینکه بتوانید افراد را برای دانلود اپلیکیشن خود مجبور کنید ، باید زمان لازم را برای انجام تحقیقات مناسب بگذرانید. برای شروع کار ، من مناسب ترین آمار دانلود اپلیکیشن موبایل برای سال ۲۰۱۹ را پیدا کردم.

دانلود های جهانی

مردم در سراسر جهان از موبایل های هوشمند و تبلت ها استفاده می کنند. با افزایش استفاده از اپلیکیشن های موبایل، آمار دانلود اپلیکیشن موبایلدر سراسر جهان نیز افزایش می یابد.

ما هرسال شاهد رشد دانلود اپلیکیشن ها هستیم. این روند در سال های آینده نیز ادامه خواهد یافت. سال گذشته ، بیش از ۲۰۵ میلیارد دانلود اپلیکیشن وجود داشته است. این افزایش ۱۵% نسبت به سال قبل است. همان طور که از نمودار می بینید ، کارشناسان پیش بینی می کنند که بین سالهای ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ شاهد افزایش ۲۵ درصدی دانلود اپلیکیشن های در سراسر جهان خواهیم بود.

دانلود اپلیکیشن های رایگان در مقابل اپلیکیشن های غیر رایگان

هنگام ایجاد یک اپلیکیشن موبایل ، یکی از اولین مواردی که باید در نظر بگیرید استراتژی کسب درآمد شماست.

به همین دلیل است که در وهله اول هدف شما از ساختن یک اپلیکیشن  کسب درامد است. پرداخت برای دانلود برنامه ها ممکن است چیزی باشد که از ذهن شما عبور می کند. اما آیا اگر  اپلیکیشن شما پولی باشد، ،مردم اپلیکیشن شما را دانلود میکنند؟

این نموداربه وضوح نشان می دهد که اپلیکیشن هایی که افراد در حال دانلود هستند اکثریت قریب به اتفاق رایگان هستند. در حقیقت ، ۹۸٪ از درآمد اپلیکیشن ها در سراسر جهان از طریق اپلیکیشن های است.  فقط کسری از مردم مایل به دانلود اپلیکیشن های غیر رایگان هستند. ااین بدان معنی نیست که شما باید ایده راه اندازی یک اپلیکیشن پولی را کاملاً رد کنید. بسته به نوع اپلیکیشن ای که دارید ، مزاای هر دو استراتژی وجود دارد. اگر در ابتدا هزینه دانلود را بپردازید، کمتر کاربر اپلیکیشن را دانلود می کند. به این دلیل است که اکثر مردم عادت دارند دانلود رایگان دریافت کنند.

بیشتر بخوانید!  طراحی سایت شرکتی در تبریز

فقط کافی است به موبایل خود نگاه کنید. آیا اپلیکیشن ای دارید که برای نصب آن هزینه پرداخت کرده اید؟ اگر داشته باشید در اقلیت هستید. با این حال، افرادی که اپلیکیشن های پرداخت شده را دانلود می کنند ، بیشتر درگیر آن برنامه میشوند. آنها نمی خواهند برای چیزی پول خرج کنند و هرگز از آن استفاده نکنند. اما برای درآمدزایی با برنامه خود نیازی به دریافت هزینه دانلود ندارید. برای هر کدام از شما که صاحب بیزینسی  هستید و برای بهبود و راحتی تجربه مشتریانتان برای بیزینستان یک پا نیز دارید، شما باید این اپ را رایگان ارائه دهید. حتی اگر در حال راه اندازی یک اپلیکیشن به عنوان یک بیزینس کاملا جدید هستید، باز هم می توانید با ارائه رایگان اپلیکیشن خود درآمد کسب کنید. بسیاری از استراتژی های درآمدزایی دیگر ، مانند ارائه خریدهای درون برنامه ای ، وجود دارد.

 

آمار دانلود گوگل پلی در مقابل اپ استور

کاربران دارای دستگاههای iOS اپلیکیشن ها را از فروشگاه اپ استور اپل دانلود می کنند، در حالی که کاربران اندروید از فروشگاه Google Play دانلود می کنند. ببینید چگونه این دو سیستم عامل از نظر دانلود برنامه های در سراسر جهان  با یکدیگر رقابت  می کنند.

در سراسر جهان ، دانلود های بیشتری از فروشگاه Google Play وجود دارد. اما همانطور که مشاهده می کنید ، هر دو فروشگاه شاهد افزایش درصد دانلود ها از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ بودند. دانلودهای فروشگاه Google Play  ۱۴٪ رشد داشته است، در حالی که فروشگاه  اپل فقط ۳٪ رشد داشته است.به ط

ور خلاصه ، فروشگاه Google Play دانلود های بیشتری دارد و با سرعت بالاتری رو به رشد است. انتظار میرود که این روندها در سال۲۰۲۰ ادامه یابد.

آمار دانلود فروشگاه اپ استور اپل

بررسی شد دو فروشگاه اپلیکیشن با یکدیگر مقایسه شدند.  اکنون این اعداد را بیشتر و دقیق تر بررسی میکنیم. بیایید با آمار دانلود فروشگاه اپ استور اپل شروع کنیم.

محبوب ترین دسته بندی های فروشگاه اپلیکیشن

برای موفقیت برنامه شما ، بایدآنچه را که مصرف کنندگان می خواهند را درک کنید. این امر به ویژه برای توسعه یک اپلیکیشن جدید خیلی مهم است. ممکن است برنامه شما از نظر نرم افزار یا مفهوم یک اپلیکیشن انقلابی باشد، اما اگر هیچ بازاری برای استفاده از آن وجود نداشته باشد شما برای دریافت دانلود به مشکل برخورد خواهید کرد.

 

در دسترس بودن فروشگاه App Apple

همانطور که گفتم صنعت اپلیکیشن موبایل بسیار رقابتی است.

اما قرار است چند برنامه با آن رقابت کنند؟ به تعدادی از برنامه های موجود در فروشگاه App اپل نگاهی بیندازید .

تعداد برنامه های موجود هر سال در حال افزایش است.

براساس تمام آماری که تاکنون تحلیل کرده ایم ، این امر منطقی است. افراد بیشتری نسبت به گذشته دستگاه های موبایل  دارند و دانلود برنامه ها در همه زمانها زیاد است. بنابراین فقط طبیعی است که تعداد بیشتری برنامه به بازار ارسال شود.آمار دانلود فروشگاه Google Play

.

در دسترس بودن فروشگاه Google Play

همانطور که مشاهده می کنید، نمودار همان مسیری را طی نمیکند که نمودار اپل برای همین گروه دارد. ما در واقع شاهد کاهش در دسترس بودن برنامه بعد از اواسط سال ۲۰۱۷ هستیم.

چرا این اتفاق می افتد؟

فروشگاه Google Play بسیار رقابتی است. بنابراین برخی از برنامه ها قادر به ادامه نبودند.

با این حال، من انتظار ندارم که این روند در جهت نزولی ادامه یابد. این باید در سطح باقی بماند و سرانجام در سال های آینده دوباره بالا رود.

بیشتر بخوانید!  طراحی سایت وردپرس در تبریز

همانطور که قبلاً دیدیم ، با وجود اینکه تعداد برنامه های موجود برای دانلود کمی کاهش یافته است ، دانلود های Google Play Store همچنان در حال افزایش است.

بیایید این را به بحث اپل پیوند بزنیم. تعداد در دسترس بودن برنامه فروشگاه اپل هر سال در حال افزایش است ، اما سرعت رشد دانلود نسبت به فروشگاه Google Play درصد کمتری دارد. بر اساس این اطلاعات، به راحتی می توان نتیجه گرفت که تعداد برنامه های موجود در هر فروشگاه به افزایش دانلود برنامه ها به طور کلی مرتبط نیست.

محبوب ترین دسته برنامه های فروشگاه Google Play

می توانید موفقیت یک دسته برنامه ها را بر اساس نفوذ اندازه گیری کنید. طبق آمار Statista ، این دسته از برنامه ها با بیشترین میزان نفوذ در بین کاربران اندرویدی هستند.

ابزار – ۹۹٪

ارتباطات – ۹۹٪

پخش کننده ویدیو و ویرایش – ۹۶٪

مسافرت و محلی – ۹۵٪

رسانه های اجتماعی – ۹۵٪

بهره وری – ۹۲٪

موسیقی – ۸۸٪

سرگرمی – ۸۴٪

اخبار – ۸۱٪

عکاسی – ۷۵٪

کتابها – ۷۰٪

سبک زندگی – ۶۵٪

شخصی سازی – ۶۰٪

تجارت – ۳۹٪

خرید – ۳۵٪

آب و هوا – ۳۲٪

ورزش – ۳۰٪

آموزش – ۲۸٪

امور مالی – ۲۵٪

سلامت – ۲۳٪

استفاده از اپلیکیشن موبایل

کاربر به طور متوسط موبایل صرف ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه در روز با استفاده از برنامه های. تحقیقات نشان می دهد که بین ۶۰ تا ۹۰ برنامه در موبایل متوسط ​​نصب شده است.

بیشتر وقت موبایل با استفاده از سه برنامه صرف می شود.

حتی اگر یک فرد متوسط ​​ماهانه ۲۵ برنامه استفاده کند ، ۹۶٪ از این زمان فقط بین ده برنامه تقسیم شده است.

اگر یک فرد متوسط ​​۶۰-۹۰ برنامه در گوشی خود داشته باشد ، این بدان معنی است که بیش از دو سوم از این برنامه ها هر ماه استفاده نمی شوند.

در حقیقت ، ۷۵% برنامه  ها یک بار بعد از دانلود استفاده می شوند و دیگر هرگز از آن استفاده نمی شود.

حفظ اپلیکیشن موبایل و عدم استفاده از آن

 

۷۱% از کاربران اپلیکیشن ها ظرف ۹۰ روز اول دانلود یک برنامه بیخیال می شوند. این برای شما و برنامه شما چه معنی دارد؟در اصل، شما باید این معیارها را ردیابی کنید. به کاربران دلیل دهید تا دوباره به کار خود ادامه دهند و از برنامه شما استفاده کنند. شما هرگز ۱۰۰٪ استفاده نخواهید داشت، بنابراین همیشه باید روش هایی برای دریافت دانلود جدید را پیدا کنید. اما با این گفته ، این بدان معنا نیست که شما باید از کاربران موجود نادیده بگیرید. اگر برنامه شما عملکرد خوبی نداشته باشد و دارای اشکالات یا نقص UX باشد، افراد احتمالاً برنامه را پاک خواهند کرد.

هیچ اپلیکیشنی  کامل نیست حتی اپلیکیشن های برتر هم اکنون  باگ دارند و در آینده نیز خواهند داشت. اما تشخیص این باگها بر عهده شماست. برای بهبود عملکرد و تجربه کاربری ، با به روزرسانی ها و نسخه های جدید برنامه خود این باگ ها رو برطرف کنید.

اپلیکیشن های اساسی

اپلیکیشن  هافقط به این دلیل که در دسترس هستند ، به این معنی نیست که آنها مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع، فقط به دلیل دانلود آنها ، به معنای استفاده از آنها نیست. اکنون می خواهم برنامه هایی را نشان دهم که کاربران می گویند بدون آنها  نمیتوانندزندگی کنند.

همه اپلیکیشن  های برتر برای اهداف مختلف استفاده می شوند و می توانند بصورت روزانه مورد استفاده قرار گیرند.

اپلیکیشن  آمازون برای خرید

اپلیکیشن  Gmail برای ارتباط ایمیل

اپلیکیشن   فیس بوک برای شبکه احتماعی فیسبوک

اپلیکیشن   YouTube برای محتوای ویدیویی

اپلیکیشن   Maps برای مسیریابی

 

سرمایه گذاری های آمار هزینه های کاربران اپل و اندروید

همانطور که دیدیم ، تفاوت هایی در دانلود و استفاده بین دستگاه های اپل و اندرویدی وجود دارد.

اگرکاربران اپل و اندروید را باهم مقایسه کنیم، می فهمیم که آنها رفتارهای متفاوتی دارند.

در سال ۲۰۱۷ ، ۸۵ درصد از فروش جهانی موبایل ها برای دستگاه های اندرویدی بوده است. اپل تنها ۱۴ درصد از این فروش ها را به خود اختصاص داده است. با این حال، حتی با سهم بازار کمتر، کاربران اپل هنوز هم پول بیشتری خرج می کنند. در حالی که برنامه شما باید برای همه کاربران جذاب باشد ، شما شانس بیشتری خواهید داشت که کاربران iOS که نسخه های پولی اپلیکیشن شما رو خریداری کنندو یا خرید درون برنامه ای انجام بدهند.

بیشتر بخوانید!  جی‌کوئری چیست؟

میزان استفاده از اپلیکیشن موبایل بر اساس سن

استفاده از فناوری براساس نسل متفاوت است. استفاده از برنامه موبایل نیز از این قاعده مستثنی نیست.

احتمالاً فرض کرده اید که نسل های جوان زمان بیشتری را صرف استفاده از اپلیکیشن های موبایل نسبت به افراد مسن تر می کنند. اگر چنین است ، این فرض صحیح بود. با این حال ، این بدان معنی نیست که شما نمی توانید گروههای سنی دیگر را هدف قرار دهید. همانطور که از نمودار مشاهده می کنید، افراد بین ۴۵ تا ۵۴ سالگی دو ساعت در روز را با استفاده از اپلیکیشن های موبایل می گذرانند. این فقط ۳۶ دقیقه کمتر از افراد در محدوده سنی ۲۵-۳۴ سال است. حتی کاربران بالای ۶۵ سال روزانه ۱ ساعت و ۳۶ دقیقه از اپلیکیشن های موبایل استفاده می کنند.

-میزان استفاده از اپلیکیشن ها با موبایل

محتوای دیجیتالی می تواند  بسیاری از دستگاه ها مختلف استفاده شود.افراد دارای موبایل، تبلت، کامپیوتر و لپ تاپ هستند. حتی می توانند از طریق تلویزیون های هوشمند، ساعت، دستگاه های خانگی هوشمند و وسایل نقلیه هوشمند به محتوا و اپلیکیشن ها دسترسی پیدا کند. اما دسته های خاصی وجود دارند که ازاستفاده از اپلیکیشن های موبایل بیشترین سهم را دارند.  این دسته بندی های برتر هستند به شکل زیر هستند.

در ایالات متحده ، ۹۶٪ از زمان  استفاده از نقشه ها توسط موبایل انجام شده است. ۸۶٪ از محتوای آب و هوای دیجیتال از طریق برنامه های گوشی های هوشمند دریافت می شود. این منظقی استمردم باید در حال حرکت به نقشه ها و خدمات GPS دسترسی داشته باشند، بنابراین یک موبایل به وضوح بهترین انتخاب است. اما اگر به این لیست دورتر نگاه کنید ، مقولات دیگری را مشاهده خواهید کرد که چندان واضح نیستند. به عنوان مثال، ۴۷٪ از مصرف خرده فروشی از طریق برنامه های موبایل حاصل می شود. مردم روشهای زیادی برای خرید آنلاین دارند، اما هنوز هم تصمیم دارند که از موبایل با نرخ بالایی استفاده کنند.

موبایل  و تبلت

موبایل و تبلت ها نیز تفاوت هایی دارند. تعداد موبایل  دو برابر بیشتر در سراسر جهان نسبت به تبلت ها است(۲.۷ میلیارد در مقابل ۱.۳۵ میلیارد).

مردم اپلیکیشن های بیشتری را در موبایل خود دانلود می کنند تا بر روی تبلت خود و ماهانه از اپلیکیشن های بیشتر در موبایل استفاده می کنند. اما همانطور که از تصویر مشاهده می کنید، تبلت ها خیلی عقب نیستند. با توجه به این واقعیت که گوشی های هوشمند ظاهرا همیشه در دسترس  هستند، منطقی است که از آنها بیشتر استفاده می شود. با این حال، تبلت ها هنگام استفاده از برنامه های پولی یا خرید اشتراک از طریق یک اپلیکیشن ، از موبایل فراتر می روند. این می تواند مقوله ای باشد که تبلت ها در سال های بعد کنترل خود را ادامه خواهد داد.

نتیجه

برنامه های موبایل بخشی از زندگی روزمره ما هستند. سال ۲۰۱۹ برای یک سال بزرگ برای صنعت اپلیکیشن موبایل ادامه خواهد یافت.حتی اگر میزان استفاده و نفوذ موبایل در همه زمان های بالا قرار داشته باشد ، هر قطعه داده ای که ما آنالیز کردیم ، نشان می دهد که ما هنوز روند صعودی داریم. این برای هر کسی که برنامه موبایل دارد یا قصد ساخت یک برنامه دارد ، دلگرم کننده است. اما شما فقط نمی توانید در آخرین تحقیق و روندها ، یک برنامه را توسعه و مدیریت کنید.بنابراین از این راهنما به عنوان مرجع استفاده کنید تا به شما در درک صنعت برنامه موبایل از دیدگاه دانلود و استفاده کمک کند.برای اندازه گیری آمار استفاده از برنامه موبایل  خود ، چه معیارهایی را دنبال می کنید

 

 

 

 

 

نیاز به خدمات برنامه نویسی داری؟

طراحی انواع سایت و اپلیکیشن با هر نوع بودجه با مشاوره حرفه ای

پروژه های تخصصی برنامه نویسی شامل طراحی انواع سایت و اپلیکیشن سفارشی

طراحی گرافیکی اختصاصی قبل از طراحی سایت و اپلیکیشن

سرعت و امنیت بالا با انواع فریم ورک ها و زبان های برنامه نویسی

لیست تعرفه ها

تعرفه طراحی انواع سایت ها با هر بودجه ای و خواسته ها

تعرفه طراحی انواع اپلیکیشن ها شامل اپلیکیشن های فروشگاهی

تعرفه سئو و افزایش بازدید سایت

تعرفه طراحی گرافیکی رابط کاربری انواع سایت و اپلیکیشن

مقالات

طراحی لوگو در تبریز

تاریخچه طراحی لوگو قبل از اینکه به سراغ طراحی لوگو چیست بپردازیم، در ابتدا کمی در مورد لوگو و...